Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » W Żytomierzu odbyła się konferencja „Klonowa Arka 2019”

W Żytomierzu odbyła się konferencja „Klonowa Arka 2019”

„Klonowa Arka” – to coroczne dwutygodniowe międzynarodowe szkolenia dowódczo-sztabowe z udziałem żołnierzy Sił Zbrojnych Ukrainy, Litwy i Polski, którzy pod nadzorem kanadyjskich instruktorów biorą udział we wspólnych manewrach.

Pod koniec lipca br. w Żytomierzu w Centrum szkoleniowym Wojsk desantowo-szturmowych Sił Zbrojnych Ukrainy odbyła się planująca konferencja wielonarodowego szkolenia „Klonowa arka 2019”.

W czasie konferencji opracowano plan przebiegu szkoleń, które powinny odbyć się w październiku br., opracowano odpowiednią dokumentację. Również uczestnicy konferencji wyznaczyli które państwa wezmą udział w szkoleniach.

Oprócz Ukrainy wezmą w nich udział jednostki Sił Zbrojnych Gruzji, Kanady, Litwy, Macedonii, Macedonii Północnej, Polski i Czarnogóry, dowódcy i oficerowie Litewsko-Polsko-Ukraińskiej Brygady im. Wielkiego Hetmana Konstantego Ostrogskiego. Także zostaną zaproszeni do udziału w szkoleniu przedstawiciele brygady SEEBRIG (South-Eastern Europe Brigade) z Europy Południowo-Wschodniej, która mieści się w Grecji. Również zaproponowano zaprosić do udziału w szkoleniach, jako obserwatorów, przedstawicieli z Bośni i Hercegowiny.

Na kierownika wielonarodowego szkolenia „Klonowa arka 2019” wybrano dowódcę 95. brygady desantowo-szturmowej Sił Zbrojnych Ukrainy pułkownika Maksyma Myrgorodskiego.

Walentyna Jusupowa, fot. mil.gov,ua, 29 lipca 2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code