Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » W żytomierskim kościele pw. Św. Wacława odbył się XIII Koncert Bożonarodzeniowy

W żytomierskim kościele pw. Św. Wacława odbył się XIII Koncert Bożonarodzeniowy

Fot. ŻOZPU

27 grudnia 2020 roku w Kościele pw. Św. Wacława w Żytomierzu odbył się XIII Koncert Bożonarodzeniowy pt. „Podnieś rękę, boże Dziecię Błogosław ojczyznę miłą, W dobrych radach, w dobrym bycie Wspieraj jej siłę Swą siłą!”.

Koncert został organizowany przez Żytomierski Obwodowy Związek Polaków na Ukrainie, Informacyjno- Edukacyjne Centrum KUL i parafię pw. Św. Wacława.
Koncert Bożonarodzeniowy tradycyjnie odbywa się w Żytomierzu, bowiem, w naszych świątyniach w trudniejszych czasach sowieckich śpiewane kolędy i pielęgnowane polskie tradycje.

Artyści, którzy wzięli udział w imprezie, przygotowali szeroki repertuar kolęd i pastorałek. Zabrzmiały piękne kolędy, znane i nowe oraz we współczesnej aranżacji, które w cudowny sposób wprowadziły wszystkich w bożonarodzeniowy nastrój.

Na zakończenie, po wspólnym śpiewie kolędy „Cicha noc”, życzenia Bożonarodzeniowe złożyli proboszcz ks. Kanonik Wiktor Makowski, prezes Żytomierskiego Obwodowego Związku Polaków na Ukrainie Wiktoria Laskowska-Szczur, Aleksander Piwowarski kierownik oddziału do spraw religijnych i mniejszości narodowych Żytomierskiej Obwodowej Administracji Państwowej. Po koncercie uczestników obdarowała prezentami dostarczonymi przez zespół TVP Wrocław „Wschód” na czele z Grażyną Orłowską-Sondej. Również, z Panią Grażyną Orłowską-Sondej odwiedziliśmy osób starszych, potrzebujących pomocy.

W Nowym Roku życzymy Państwu zdrowia, radości i wszelkiej pomyślności. Niech tajemnica Bożego Narodzenia przyniesie pokój, którego Aniołowie życzyli ludziom dobrej woli.

Wiktoria Laskowska-Szczur, więcej na www.zozpu.zhitomir.net, 3 stycznia 2021 roku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *