Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » W WOK gościła delegacja z Polski na czele z Dyrektorem Departamentu Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą MSZ RP Iwoną Kozłowską

W WOK gościła delegacja z Polski na czele z Dyrektorem Departamentu Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą MSZ RP Iwoną Kozłowską

Święto Narodowe Trzeciego Maja oraz Dzień Polonii i Polaków za Granicą stały się okazją do wizyty Dyrektora Departamentu Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą, Pani Iwony Kozłowskiej, w Winnickim Okręgu Konsularnym (WOK), obejmującym cztery ukraińskie obwody – winnicki, chmielnicki, czerniowiecki oraz żytomierski.

3 maja punktem centralnym wizyty była Msza święta w Katedrze Piotra i Pawła w Kamieńcu Podolskim, celebrowana przez biskupa ordynariusza Leona Dubrawskiego. Na wydarzeniu obecni byli wicekonsul Sebastian Delura, inicjatorka akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” oraz prezes Fundacji Studio Wschód, Grażyna Orłowska-Sondej, a także profesor Politechniki Wrocławskiej i organizator VI Polskiego Rajdu Ekologicznego, Mieczysław Struś.

Msza została uwieńczona uroczystym złożeniem kwiatów oraz zapalonych zniczy pod pomnikiem Jana Pawła II przy katedrze. W słowie powitalnym skierowanym do przybyłych przedstawicieli organizacji polskich, Pani Kozłowska podkreśliła ich wielkie zaangażowanie i społeczny trud na rzecz krzewienia polskiej kultury, języka i tradycji.

Słowo Polskie na podstawie informacji KG RP w Winnicy, 6 maja 2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code