Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » W winnickim KG RP wręczono pierwsze legitymacje dla uczniów i nauczycieli szkół języka polskiego

W winnickim KG RP wręczono pierwsze legitymacje dla uczniów i nauczycieli szkół języka polskiego

16 marca Konsul Generalny RP w Winnicy Damian Ciarciński wręczył pierwsze legitymacje szkolne, a także upominki, przybory szkolne i książki dla uczniów Polskiej Szkoły Sobotnio-Niedzielnej przy Związku Polaków Winniczyzny.

Z inicjatywy Prezydenta RP Andrzeja Dudy, Sejm przyjął w grudniu 2016 r. zmiany w przepisach, które uprawniają uczniów szkół polonijnych oraz osoby uczące się języka polskiego w szkołach obcych systemów oświaty, a także nauczycieli tych szkół, do otrzymania legitymacji uprawniającej do skorzystania z ulgowych przejazdów transportem publicznym podczas pobytu w Polsce oraz wstępu do muzeów i parków narodowych na takich zasadach jak uczniowie szkół w Polsce.

Legitymacje ucznia i legitymacje nauczyciela wydaje również Konsulat Generalny RP w Winnicy. Za pośrednictwem szkoły/prezesa organizacji rodzice składają prosty wniosek i odbierają legitymacje w szkole, w której ich dziecko pobiera naukę. Przepisy o legitymacjach uprawniających do zniżek już weszły w życie.

Zadowolone i uśmiechnięte twarze najmłodszych uczestników spotkania w KG RP i recytowanie wierszy polskich poetów były najlepszym wyrazem wdzięczności.

Konsulat Generalny RP w Winnicy zachęca do uzyskania legitymacji przed wakacyjnymi wyjazdami do Polski.

W sprawie zapisu na złożenie wniosków o wydanie legitymacji kontakt z sekretariatem: [email protected]

Słowo Polskie na podstawie informacji KG RP w Winnicy, fot. Anna Szłapak, 19.03.18 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code