Jesteś tutaj: Home » Inne » W Warszawie zaprezentowano ukraiński zbiór bajek terapeutycznych dla dzieci

W Warszawie zaprezentowano ukraiński zbiór bajek terapeutycznych dla dzieci

Fot. http://abuk.com.ua/catalog/books/1324?web=1

Kolekcja została zaprezentowana 18 listopada przez ukraińską pisarkę dla dzieci Tatianę Stus przy wsparciu międzynarodowych fundacji charytatywnych Parimatch Foundation i Future for Ukraine.

To nie pierwsze podobne projekty tej fundacji, które mają wspierać Ukraińców. Główną działalnością Fundacji Parimatch jest zapewnienie młodemu pokoleniu dostępu do edukacji i rozwoju sportowego. Na Ukrainie fundacja realizuje obecnie pięć kompleksowych programów: «Tak, mogę!», «Mentor sportu», «Nowa kultura fizyczna», «Pomoc Ukrainie» i «Zdrowie psychiczne».

Autorką zbioru jest ukraińska pisarka dla dzieci Tatiana Stus, opiekę psychologiczną nad bajkami sprawowała psycholog Svitlana Roiz, a ilustracje do projektu wykonała Marta Koshulinska. Głosem projektu został znany ukraiński piosenkarz Alosza (Ołena Topola).

Zbiór opowiadań audio „Sekretne historie małych i dużych zwycięstw” przeznaczony jest dla ukraińskich dzieci dotkniętych rosyjską agresją. Projekt zawiera 10 historii, które na poziomie zrozumiałym dla dzieci opowiadają o skomplikowanych sprawach pojawiających się podczas doświadczenia przeżywania wojny. Format bajek ma zapewnić efekt terapeutyczny i pomóc dzieciom w radzeniu sobie z trudną rzeczywistością.

Kolekcja audio jest dostępna do odsłuchu na platformie Abuk w sekcji «Audio» w aplikacji mobilnej Megogo na smartfonach (OS i Android), a także w samochodach z systemem audio Android Auto i Apple CarPlay. Format audio został wybrany tak, aby każdy mógł skorzystać z produktu medialnego, niezależnie od kraju i miejsca zamieszkania.

Walentyna Jusupowa za: ukrainianinpoland.pl, 28 listopada 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code