Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » W Warszawie spotkali się ukraińscy i polscy wolontariusze

W Warszawie spotkali się ukraińscy i polscy wolontariusze

Fot. ew

W dniach 22-23 października w stolicy Polski odbył się Ogólnopolski Zjazd Wolontariuszy działających na rzecz Ukrainy.

Udział w potkaniu w Warszawie wzięło ponad 100 ukraińskich i polskich wolontariuszy. Inicjatorem Zjazdu wystąpiła lider Euromajdany Warszawskiego Natalka Panczenko.

Celem dwudniowego spotkania było omówienie wspólnej wizji pomocy humanitarnej dla Ukrainy na zimę 2022-2023.

„Konieczna jest integracja środowiska wolontariatu w Polsce, aby zimą, która nas wszystkich czeka, i która będzie trudna, my byliśmy gotowi pomóc Ukrainie i to, że potrzeby będą znacznie większe niż teraz” – powiedziała Panczenko.

Natalia Panczenko dodała, że w warunkach bombardowania przez agresora obiektów infrastruktury krytycznej Ukraińcy będą potrzebować generatorów, terminali StarLink, które zapewnią im łączność, a te potrzeby mogą być we wszystkich regionach Ukrainy, a nie tylko w niektórych jej częściach.

Euromajdan-Warszawa zakupił dziewięć terminali StarLink za środki zebrane w Dzień Niepodległości Ukrainy oraz w ramach zbiórek podczas różnych kampanii.

Ta partia terminali trafi do ukraińskich szpitali, szkół i instytucji publicznych. Są one kupowane specjalnie dla ludności cywilnej, aby istniała komunikacja w regionach, które są nieustannie bombardowane przez wroga.

Na spotkaniu był obecny Ambasador Ukrainy w Polsce Wasyl Zvarych, który podziękował wolontariuszom za ich pracę i znaczącą pomoc dla Ukrainy. Wasyl Zwarycz zaznaczył, że niestety wojna nadal trwa, rosja terroryzuje Ukrainę i całą Europę, zwłaszcza cenami energii.

Walentyna Jusupowa za: ukrinform, 27 października 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code