Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » W Warszawie spotkali się ministrowie obrony Polski i Ukrainy

W Warszawie spotkali się ministrowie obrony Polski i Ukrainy

Fot. MON

– Dla Polski Ukraina cała i niepodległa i jest partnerem strategicznym i będziemy wspomagali niepodległość Ukrainy we wszelki możliwy sposób – powiedział minister obrony narodowej Antoni Macierewicz po spotkaniu z gen. armii Stepanem Połtorakiem, które odbyło się 14 sierpnia w Warszawie.

– Podczas dzisiejszego spotkania omówiliśmy sprawy bezpieczeństwa w Europie i świecie. Poinformowałem ministra Antoniego Macierewicza o sytuacji  na Ukrainie, o zagrożeniach jakie nieustannie istnieją ze strony Rosyjskiej Federacji. Omówiliśmy sprawy związane z poprawą współpracy sił zbrojnych Polski i Ukrainy. Omówiliśmy też kwestie związane  ze współpracą przemysłów obronnych oraz te, które dotyczą funkcjonowania wielonarodowej brygady – mówił minister Stepan Połtorak.

– Nasze rozmowy dotyczyły współdziałania  przemysłów obronnych, ale także współdziałania w zakresie szkoleń, ćwiczeń i współpracy wojskowej. Polska jest jedynym krajem, który podpisał z Ukrainą porozumienie o współpracy wojskowej  – powiedział po spotkaniu na konferencji prasowej szef MON Antoni Macierewicz.

Minister Połtorak złożył na ręce szefa polskiego MON podziękowania za dotychczasową pomoc i współpracę. – Chciałem potwierdzić że Polska jest, była i zawsze będzie strategicznym partnerem dla  Ukrainy.  Narodowi polskiemu chciałem przekazać podziękowanie za wsparcie Ukrainy w trudnym czasie. Ukraina się zmieniła. Ukraina jest krajem europejskim. Ukraina była i pozostanie niepodległa.  Dziękuję panu ministrowi za wsparcie, za pomoc i za bardzo dobre relacje – mówił.

Ministrowie Polski i Ukrainy złożyli kwiaty na grobie gen. Bezruczki, który – jak podkreślał na konferencji minister Antoni Macierewicz – bronił polskich granic i dowodził obroną w kluczowych punktach atakowanych przez bolszewików w 1920 roku.

Słowo Polskie na podstawie informacji mon.gov.pl, 16.08.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code