Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » W Warszawie otwarto przestrzeń coworkingową dla startupów z Ukrainy

W Warszawie otwarto przestrzeń coworkingową dla startupów z Ukrainy

6 miesięcy wojny, którą Ukraina prowadzi z Rosją pokazały, że mieszkańcy kraju nad Dnieprem potrzebują wsparcia w wielu wymiarach, również w obszarze gospodarczym.

Zespół projektu Polish-Ukrainian Startup Bridge (PUSB) od 2018 roku wspiera ukraińskie spółki technologiczne i startupy, które z powodu wojny utraciły rodzime rynki rozwoju, poszukują nowych szans biznesowych, szczególnie w Polsce i Unii Europejskiej. Fundacja

Fundusz Współpracy i Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej realizujące projekt PUSB rozszerzyły swoje wsparcie w formie przestrzeni co-workingowej w Warszawie na preferencyjnych warunkach dedykowanej dla ukraińskich MŚP.

Nowa przestrzeń stanie się nie tylko miejscem pracy, ale również szansą nawiązania korzystnych współprac dla polskich i ukraińskich partnerów oraz platformą wymiany doświadczeń i wiedzy między przedsiębiorcami.

8 września w Warszawie oficjalnie otwarto nową przestrzeń coworkingową. Z Coworkingu mogą korzystać ukraińskie startupy, które spełniają następujące warunki:

– Są to obywatele Ukrainy, którzy do 24 lutego rozpoczęli opracowywanie własnych produktów i/lub usług o wysokim potencjale technologicznym.
– Są obywatelami Ukrainy rozwijającymi przed 24 lutego 2022 roku autorskie produkty i/lub usługi o wysokim potencjale technologicznym typu start-up.
– Prowadzą działalność lub poszukują szans do rozszerzenia działalności gospodarczej na terytorium Polski i Unii Europejskiej.
– Ich startup jest zarejestrowany pod działalnością gospodarczą / spółką nie dłużej niż 60 miesięcy.
– Wypełnili formularz aplikacyjny na stronie www.startupbridge.eu.
– Przeszli pozytywną weryfikację przez zespół Polish-Ukrainian Startup Bridge.
– Podpisali umowę i regulamin użytkowania Co-worku PUSB.

Godziny coworkingu — od 8:00 do 20:00. Koszt użytkowania to 2 zł miesięcznie.

Słowo Polskie za: PUSB, 14 września 2022 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code