Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » W ukraińskich bibliotekach rozdają za darmo e-booki

W ukraińskich bibliotekach rozdają za darmo e-booki

http://school125.edu.kh.ua/Elektroniczne książki, tak zwane e-booki, które są bardzo popularne wśród młodzieży studenckiej, pojawiły się i w ukraińskich bibliotekach. Każdy kto posiada bilet czytelniczy może teraz zabierać i korzystać z takiego sprzętu we własnym domu. Książki wydawane są bez kabla by nikt niczego nie załadował ani wykasował. Użytkownik zwraca e-book do biblioteki gdy rozładuje się akumulator, jednak nie rzadziej aniż raz na miesiąc. Dodatkowa opłata za korzystanie nie jest pobierana.

Elektroniczne książki bibliotekom przekazała Ambasada USA na Ukrainie w ramach programu „Okno w Amerykę”. Na razie z książek korzysta tylko 29 bibliotek Ukrainy, jednak będzie ich coraz więcej. Dla tego aby wziąć elektronową księge do domu, trzeba być użytkownikiem biblioteki. Płaca za czytelniczy bilet stanowi 10 hrn na rok dla uczniów i studentów oraz 15 hrn dla osób dorosłych.

Krystyna Bej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code