Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » Na Ukrainie tylko 7% uczniów są całkowicie zdrowi

Na Ukrainie tylko 7% uczniów są całkowicie zdrowi

Pobrano z http://вкрыму.com/ Na Ukrainie za ostatnie pięć lat poziom zachorowań wśród dzieci szkolnego wieku wzrósł o 15%. Zastępczyni ministra socjalnej polityki, Lidia Drozdowa pod czas parlamentarnych słuchań, dotyczących uzdrowienia i odpoczynku dzieci i młodzieży, zauważyła, że na dzień dzisiejszy tylko 7% uczniów można uważać za całkowicie zdrowe. Według założeń, blisko 3 mln dzieci szkolnego wieku planuje się uzdrowić w tym roku.

Zastępczyni ministra zaznaczyła, że resort przewiduje uzdrowić -wszystkich dzieci pozbawionych rodzicielskiej opieki, 72,7% – dzieci z wielodzietnych i niezamożnych rodzin, 49,6% – dzieci, które ucierpiały wskutek awarii w Czarnobylu, 49,1% – dzieci-inwalidów, 74% – dzieci, rodzice których zginęli podczas wykonania służbowych obowiązków, i 48,6% – dzieci rolników.

W budżecie na bieżący rok przewidziane są wydatki na organizację uzdrowienia i odpoczynku dzieci w sumie blisko 417 mln hrywien (41 mln Euro), – na 2,5 mln hrn. mniej, aniż w roku ubiegłym. Centrum dziecięcego odpoczynku i uzdrowienia planuje przyjąć prawie 26 tys. dzieci, potrzebujących szczególnej uwagi i wsparcia. Na 8 tys. mniej, aniż w roku 2012.

Redakcja


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code