Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » Istotny spad ilości osób palących – MOZ Ukrainy

Istotny spad ilości osób palących – MOZ Ukrainy

Pobrane z http://novynar.img.com.ua/ Kierownik departamentem kontroli tytoniu Instytutu strategicznych badań przy MOZ Ukrainy Konstanty Krasowski zaznaczył, że na Ukrainie zmniejszyła się ilość palaczy.

Rezygnacja Ukraińców ze szkodliwego przyzwyczajenia – to, według ukraińskich urzędników, wynik kompleksowych środków, które ostatnio były przeprowadzane. Pierwsze i najbardziej skuteczne, zdaniem kierownika departamentu, jest podwyższenie akcyz na tytoń, w wyniku czego cena na papierosy istotnie zrosła,

– Dwa lata temu paczka średnich papierosów kosztowała 6 hrywien, dzisiaj -15 hrywien, i dla wielu to istotny argument by zrezygnować z palenia – powiedział pan Krasowski.

Swoją rolę odegrała także uchwała „O zakazie palenia w miejscach społecznych”. Wedłud słów kierownika departamentu, tabu na dym w restauracjach i zakładach rekreacji i odpoczynku zmusiło tych, kto pali, by jeśli nie rzucić na zawsze, to chociaż by palić mniej. Pozytywnym momentem także jest to, że zmniejszył się negatywny wpływu nikotynu na biernych palaczy, – tych, kto chce spędzać czas w zakładach społecznych nie wdychając papierosowego dymu.

Redakcja


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code