Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Na Ukrainie będą płacić za przejazd drogami, które często potrzebują naprawy

Na Ukrainie będą płacić za przejazd drogami, które często potrzebują naprawy

Pobrane z http://www.poltava.pl.ua/news/ Ministerstwo infrastruktury zamierza wprowadzić w Ukrainie elektroniczny system ściągania opłaty z kierowców samochodów o dużej masie by rekompensować straty, spowodowane drogom powszechnego użytku. O tym podczas briefingu powiedział profilowy minister Włodzimierz Kozak.

– Opłata za przejazd samochodami masą ponad 12 ton musi być sciągana za przejazd po nowych albo wyremontowanych drogach także w wypadku istnienia alternatywnych dróg, – zaznaczył Włodzimierz Kozak. Według ministra, dla kontroli za przejazdem takich ciężarówek ma być wprowadzony specjalny system z użyciem technologii GPS.

Premier Ukrainy, Mikołaj Azarow zaznaczył, że dziś w Ukrainie muszą być opracowane i wprowadzone nowe technologie budownictwa samochodowych dróg. Ale ogólnie, według zdania wielu ekspertów, problem leży w tak zwanym „jamkowym” remoncie oraz układaniu na nawierchniach zbyt cienkiej warszwy asfaltu.

Redakcja


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code