Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » W Tywrowie odbył się kolejny festiwal „Tchnienie życia”.

W Tywrowie odbył się kolejny festiwal „Tchnienie życia”.

Temat tegorocznego spotkania młodzieży pt. „Ojcze nasz” był dość ostry, dla niektórych bolesny, lecz istotny absolutnie dla wszystkich.

Wyznaczone hasło porusza głęboki sens tematu ojcostwa: rola, miejsce, postać i przykład ojca w rodzinie, duchowe ojcostwo, a także obraz naszego Ojca Niebieskiego, który jedyny może uleczyć nasze duchowe rany.

Organizatorzy festiwalu, księża ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej i młodzież zadbali o to, aby każdy punkt planu pomagał młodemu człowiekowi w odkrywaniu i zrozumieniu siebie, a także w pogłębianiu relacji ze Stwórcą. Przyczyniły się do tego liczne warsztaty, codzienna adoracja nocna, msze święte, Droga Krzyżowa po mieście i rozrywka.

Festiwal odwiedził biskup pomocniczy archidiecezji lwowskiej Edward Kawa, który rozwinął temat duchowego ojcostwa, tłumacząc potrzebę posiadania ojca duchowego i dzieląc się osobistym doświadczeniem współpracy ze spowiednikiem.

Odkryciem dla wielu młodych ludzi było świadectwo uczestniczki grupy DDA, czyli dorosłych dzieci alkoholików. Pani podzieliła się własną historią i opowiedziała o długotrwałej walce z problemem,  wymagającej czasu i wysiłku. Jej opowieść  rezonowała w sercach wielu uczestników festiwalu, którzy podczas omówienia w grupach poczuli się wspierani i mogli uzyskać porady.

Lidia Baranowska za: Anna Jewtchewicz, kmc, 7 sierpnia 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code