Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » W Truskawcu otwarto Karpackie Biuro Współpracy Ukraińsko-Polskiej

W Truskawcu otwarto Karpackie Biuro Współpracy Ukraińsko-Polskiej

Fot. san-karpaty.com

W dniu 4 sierpnia br. w Truskawcu otwarto Karpackie Biuro Współpracy Ukraińsko-Polskiej.

Ta instytucja powstała dzięki wspólnej inicjatywy Międzynarodowego Centrum Integracji Europejskiej Ukrainy oraz Departamentu Międzynarodowej Pomocy Technicznej i Współpracy Międzynarodowej Lwowskiej Obwodowej Administracji Państwowej przy wsparciu Konsulatu Generalnego RP we Lwowie.

„Truskawiec jest inicjatorem i uczestnikiem bardzo ciekawych ukraińsko-polskich projektów. Wiem, że pomysł na otwarcie wspólnego biura istniał już od dawna. Temu służyli wcześniej zorganizowane forum turystyczne i wymiany młodzieżowe, obozy sportowe, z których wyrósł międzynarodowy narciarski młodzieżowy puchar „Carpathia Open”, wpisany do kalendarza Międzynarodowej Federacji Sportu” – powiedział szef Lwowskiej Obwodowej Administracji Państwowej Maksym Kozycki.

Maksym Kozycki zaznaczył, że Karpackie Biuro Współpracy Ukraińsko-Polskiej pozwoli po nowemu spojrzeć na współpracę między społecznościami obu krajów. Można będzie rozwijać wspólne projekty w różnych obszarach, w tym turystyki medycznej, rekreacji i innych.

Główną ideą Biura Rozwoju jest nawiązywanie kontaktów i jakościowej współpracy między Ukrainą a Polską w różnych dziedzinach, z których główną jest promocja atrakcyjności turystycznej i inwestycyjnej Karpat Wschodnich, które obejmują wyżyny Ukrainy i Polski z ich potencjałem rekreacyjnym i zdrowotnym.

Innym strategicznym celem otwarcia takiej instytucji jest promowanie i wspieranie przyjaznych i dobrosąsiedzkich stosunków poprzez wspólne i kooperacyjne działania obywateli, organizacji rządowych i pozarządowych obu krajów, promowanie kultury obu narodów, zachowanie wspólnych przyrodniczych, historycznych i kulturowych dziedzictwo i wartości.

Siedziba Biura znajduje się w kompleksie hotelowo-wypoczynkowym „Karpaty” w Truskawcu.

W przyszłości oddziały Biura planują otworzyć w innych miastach i kurortach karpackich regionów Ukrainy. Organizacją i koordynacją działań Biura zajmie się Międzynarodowe Centrum Integracji Europejskiej Ukrainy.

Walentyna Jusupowa za: loda.gov.ua, 7 sierpnia 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *