Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Prezentacja książki Sergiusza Piaseckiego: „Zapiski oficera Armii Czerwonej” w Tarnopolu

Prezentacja książki Sergiusza Piaseckiego: „Zapiski oficera Armii Czerwonej” w Tarnopolu

Z inicjatywy Konsulatu Generalnego RP w Łucku i tarnopolskiego wydawnictwa „Krok” 1 grudnia, w czytelni Centralnej Biblioteki Tarnopola odbyła się  prezentacja książki Sergiusza Piaseckiego „Zapiski oficera Armii Czerwonej”.

W wydarzeniu wzięli udział znani tarnopolanie Jurij Zawadski, Wołodymyr Okaryński, Jurij Matewoszczuk oraz przedstawiciele władz lokalnych: kierownik Departamentu Współpracy Międzynarodowej i Turystyki Rady Miasta w Tarnopolu Wołodymyr Kashytskyi,  oraz kierownik Departamentu Kultury i Sztuki Switlana Kozelko, .

Wszyscy obecni otrzymali w prezencie nowe wydanie publikacji.

Satyra ta jest opisem polskiej rzeczywistości na Kresach Wschodnich widzianej oczami „wyzwolicieli”. Sergiusz Piasecki w humorystycznej formie pokazał zderzenie się dwóch różnych światopoglądów.
Opinie czytelników zebrane w bibliotekach i czytelniach na obczyźnie bardzo korzystnie oceniają styl i język tej książki. Opisany przez autora sposób myślenia i zachowania krasnoarmiejców  ściśle odpowiadał „wzorom” zapamiętanym przez mieszkańców Kresów Wschodnich ze czasów spotkań z nimi w okresie wojny.

Sergij Porowczuk za: KG RP w Łucku, mw, 6 grudnia 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code