Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » W Tarnopolu przy pomocy grafiki komputerowej odtworzono kościół zniszczony w czasach Związku Sowieckiego

W Tarnopolu przy pomocy grafiki komputerowej odtworzono kościół zniszczony w czasach Związku Sowieckiego

Brązowa makieta kościoła parafialnego, ustawiona naprzeciwko Centralnego Uniwermagu, którą można skopiować i powiększyć – i już zamiast domu towarowego na jego prawowitym miejscu stoi zniszczony w 1954 r. kościół parafialny, biją dzwony i tylko nowoczesny transport zdradza fikcję.

Takie wideo skonstruował projektant Paweł Cycorin i opublikował na swojej stronie Instagram ankord_c. Praca autora zebrała prawie półtora tysiąca przeglądów. Komentatorzy podziwiają pomysł i mistrzowskie wykonanie. Jak wyjaśnił autor, wykonał duży model kościoła od podstaw samodzielnie.

Jak powiedział Paweł Cycorin, nad projektem pracował dość długo, ponieważ chciał szczegółowo odtworzyć fasadę. – Pomagał mi w pracy przyjaciel, również projektant, który bardzo lubi Stary Tarnopol i jego historię, dlatego stale doradzał mi, aby fasada została przedstawiona jak najbardziej szczegółowo.

Kościół parafialny w Tarnopolu wybudowano według projektu znanego wówczas architekta Teodora Mariana Talewskiego. Świątynia stała tu  od 1908 r.do 1954 r., kiedy została zniszczona rzekomo z powodu stanu awaryjnego po wojnie. Już po 5 latach na jego miejscu powstał Centralny dom towarowy miasta.

Efekty pracy można zobaczyć pod linkiem: https://www.instagram.com/p/CKOShJjFgib/?utm_source=ig_embed

Lidia Baranowska, zdjęcia te.ua, 25 stycznia 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code