Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » W Tarnopolu gościł Konsul Generalny RP

W Tarnopolu gościł Konsul Generalny RP

7 lutego w ramach wizyty roboczej w Tarnopolu Konsul Generalny RP w Łucku Sławomir Misiak i wicekonsul Michał Banaś odwiedzili Tarnopolskie Muzeum Krajoznawcze.

Gościom towarzyszyli dyrektor Polskiego Centrum Kultury i Edukacji im. Profesora Mieczysława Krompca w Tarnopolu, pan Petro Friz oraz wiceprzewodniczący Rady Społecznej przy Tarnopolskiej Obwodowej Administracji Państwowej, doktor filozofii, akademik Uniwersytetu im. Akademia Soc. zarządzany przez Iwana Iskerskiego.

Natalia Czekanowa, zastępca dyrektora ds. pracy naukowej, Oleg Gavrylyuk i Antonina Baran, kierownicy działów historii starożytnej i przyrody, zapoznali gości z historią stworzenia, działami ekspozycji i poszczególnymi eksponatami, zbiorami i działalnością muzeum w czasie wojny. Opowiedzieli o przygotowaniach do ogólnoukraińskiej konferencji naukowo-historycznej z udziałem międzynarodowym „Tradycje historii lokalnej: aspekt regionalny” (z okazji 110-lecia Tarnopolskiego Obwodowego Muzeum Historii Lokalnej), zaplanowanej na kwiecień 2023 r. Podczas spotkania nakreślono kierunki współpracy z konsulatem i ogólnie Rzeczpospolitą Polską w nowoczesnych warunkach i na przyszłość.

Sergij Porowczuk, fot. tokm.com.ua, 19 lutego 2023 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code