Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » W Tallinie Zełenski oświadczył, że Kijów chciałby przyłączyć się do inicjatywy Trójmorza

W Tallinie Zełenski oświadczył, że Kijów chciałby przyłączyć się do inicjatywy Trójmorza

Fot. 5.ua

– Ukraina i Estonia jako ważni gracze regionu bałtycko-czarnomorskiego są bardzo zainteresowane realizacją wspólnych projektów i inicjatyw w gospodarce, infrastrukturze oraz ekologii. W dzisiejszych rozmowach poruszymy realizację inicjatywy Trójmorza, a przede wszystkim zainteresowanie Ukrainy przyłączeniem się do niej – powiedział ukraiński prezydent, cytowany przez agencję Interfax-Ukraina.

Podczas wizyty w Tallinie prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski także otrzymał od prezydent Estonii Kersti Kaljulaid rower elektryczny. Przywódcy obu państw omówili najbardziej istotne dla Kijowa i Tallina sprawy, wśród których znalazły się m.in. relacje z Moskwą. Na konferencji prasowej z Zełenskim Kaljulaid poparła integralność terytorialną Ukrainy i podkreśliła, że toczący się w tym kraju konflikt potrzebuje rozwiązania politycznego. W trakcie rozmów w Tallinie poruszono m.in. kwestię dążeń Ukrainy do członkostwa w Unii Europejskiej i NATO.

Słowo Polskie, 30 listopada 2019 r.

lp

1 Comment

  1. Это не электро велосипед

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code