Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » W Szarogrodzie członkowie Konferencji Episkopatu modlili się w intencji doświadczających niesprawiedliwe cierpienie

W Szarogrodzie członkowie Konferencji Episkopatu modlili się w intencji doświadczających niesprawiedliwe cierpienie

Fot. rkc.org.ua

W sanktuarium szargorodzkim w     Święto Podwyższenia Krzyża Świętego odbyła się uroczysta Eucharystia z udziałem członków episkopatu Ukrainy.

Kontynuacją nabożeństwa stała się Droga Krzyżowa przez miasto. Modlitwę poświęcono w intencji pokoju oraz tych wszystkich, którzy ucierpieli podczas wojny, którzy z jej powodu stracili swoich bliskich. Rozważania dla stacji Drogi Krzyżowej zostały przygotowane przez biskupa Stanisława Szyrokoradiuka OFM, ordynariusza diecezji odesko-symferopolskiej.

Kustosz Sanktuarium Męki Pańskiej w Szarogrodzie ks. Benedykt Świderski OFM zauważył, że Rok Krzyża Świętego był czasem lepszego poznania i zagłębienia się w tajemnicę krzyża. „Niech ta Eucharystia na zakończenie Roku Krzyża Świętego doda nam odwagi w dźwiganiu naszego krzyża i zjednoczy nas wszystkich w modlitwie w jednej intencji – o nastanie sprawiedliwego pokoju w naszym kraju – Ukrainie” – podkreślił franciszkanin.

Uroczystej Eucharystii przewodniczył pełniący obowiązki przewodniczącego Konferencji Episkopatu Ukrainy, arcybiskup metropolita lwowski Mieczysław Mokrzycki. Przekazał pozdrowienia od posłańca papieskiego kard. Konrada Krajewskiego, przebywającego obecnie na Ukrainie.

Homilię wygłosił administrator apostolski diecezji mukaczewskiej bp Mykoła Łuczok OP. Podkreślił, że patrząc na Jezusa Ukrzyżowanego, otwieramy się na Jezusa Zmartwychwstałego. Polega na tym moc i tajemnica krzyża. Jezus przyniósł nam pokój przez swoje ukrzyżowanie, zwycięstwo przez wierność Ojcu. Kto doświadcza niesprawiedliwego cierpienia, niech patrzy na Chrystusa, przychodząc do Niego – otrzymujemy siłę.

Na zakończenie Eucharystii zabrzmiał duchowy hymn „Boże, Wielki, Jedyny”.

Po Mszy św. poświęcono krzyż, który zostanie zamontowany na miejscowym kościele.

Lidia Baranowska za: rkc.org.ua, 21 września 2022 r.

Fot. rkc.org.ua

Fot. rkc.org.ua

Fot. rkc.org.ua

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code