Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » W Sławucie w ramach akcji „Polacy Rodakom” gościł senator Stanisław Gogacz

W Sławucie w ramach akcji „Polacy Rodakom” gościł senator Stanisław Gogacz

W ramach kolejnej akcji „Polacy Rodakom” na Podolu gości delegacja z Polski na czele z senatorem RP Stanisławem Gogaczem. Gościom towarzyszą dyplomaci z KG RP w Winnicy, między innymi Alicja Zyguła.

„Senator Gogacz jest dla nas nie tylko bardzo mile widzianym gościem, ale przede wszystkim darczyńcą i mecenasem, który zawsze przywozi do nas paczki świąteczno-noworoczne, na które czekają członkowie naszego Towarzystwa” – zaznaczyła prezes ZPU Oddział w Sławucie Julia Opanasiuk.

Dary z Polski są wyrazem więzi, które łączą Polaków w kraju z rodakami, co pozostali poza jej granicami.  Świadczy o tym również, znajdujący się wewnątrz wigilijny opłatek, który na tę podolską ziemię przesłali nam nasi rodacy.

„W imieniu wszystkich obdarowanych serdecznie dziękujemy Panu Senatorowi za trud, który włożył, by sprawić nam radość. Bardzo dziękujemy wszystkim innym darczyńcom. Jest nam niezmiernie miło, że ta iskierka miłości dociera tu do nas aż z Polski. Jesteśmy wzruszeni i wdzięczni za dary płynące z serca. Bóg zapłać za wszystko!” – dodała pani Opanasiuk.

Słowo Polskie na podstawie informacji Julii Opanasiuk, ZPU Oddział w Sławucie, 15 stycznia 2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *