Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » W ślad za Estonią Polska uznała władze rosyjskie za reżim terrorystyczny

W ślad za Estonią Polska uznała władze rosyjskie za reżim terrorystyczny

Fot. Senat RP

26 października polski Senat jednomyślnie podjął uchwałę o uznaniu władz Federacji Rosyjskiej za reżim terrorystyczny.

W uchwale polscy senatorowie „z całą mocą potępiają agresję rosyjską i wzywają wszystkie kraje opowiadające się za pokojem, demokracją i prawami człowieka do uznania władz Federacji Rosyjskiej za reżim terrorystyczny”.

„Rosyjscy najeźdźcy terroryzują mieszkańców ukraińskich miast, bombardując cywilne cele. Bandyci w rosyjskich mundurach torturują i mordują jeńców wojennych oraz cywilów na okupowanych terytoriach. Uprowadzają ukraińskie dzieci, by wychować je na reżimowych janczarów. Wywożą, przesiedlają i zsyłają ukraińskich obywateli na dalekie peryferia Rosji” – czytamy w uchwale.

Przedstawiciele izby wyższej polskiego parlamentu w swojej uchwale dziękowali wszystkim Polkom i Polakom, administracji rządowej i samorządowej, organizacjom pozarządowym i przedsiębiorcom, za ogrom pomocy okazywanej od 24 lutego uciekającym spod rosyjskich bomb Ukraińcom.

Słowo Polskie za: Senat RP, 28 października 2022 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code