Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » W Rzeszowie ramach Kongresu 590 odbędzie się dyskusja na temat współpracy gospodarczej Polonii i Państw Trójmorza

W Rzeszowie ramach Kongresu 590 odbędzie się dyskusja na temat współpracy gospodarczej Polonii i Państw Trójmorza

Fot. https://kongres590.pl/en/7th-edition-rzeszow/

Jak zainicjować współpracę między polskimi zainteresowanymi eksportem małymi i średnimi przedsiębiorstwami a Polonią Gospodarczą Trójmorza i Świata? Czy powinno to być zadanie dla agend rządowych? Czy powstanie Ministerstwa ds. Polonii i Polaków za Granica, ze szczególnym uwzględnieniem Polonii Gospodarczej wpłynie stymulująco na PKB?

Rola polonijnych organizacji pozarządowych na przykładzie stowarzyszenia Poland Business Center World z Wiednia, jako platformy i animatora współpracy Polonii Gospodarczej z Macierzą.

Do dyskusji chcemy zaprosić Polonię Gospodarczą Trójmorza jak i Polonię z innych kontynentów. Celem panelu jest stworzenie inicjatyw i propozycji skierowanych do polskiego rządu, które uwypuklą znaczenie Polaków zamieszkałych za granicą dla Polski, Trójmorza. Chcemy od firm z Polski usłyszeć jakie mają oczekiwania wobec Polonii Gospodarczej, czy dostrzegają wagę marketingu etnicznego?

Wspólnie kreujmy markę made in Poland! Za granicą mamy inżynierów, naukowców, managerów, prawników pochodzenia polskiego. Wielu z nich chce lub już wróciło do Polski. Czy ich doświadczenie jest wykorzystywane? Jak do nich dotrzeć? Wykorzystajmy potencjał Polonii, która od lat żyje za granicą, zna realia danego kraju, a jednocześnie jest związana z Polską. Nasze wnioski, propozycje niech będą zalążkiem tematów i treści paneli jakie chcielibyśmy usłyszeć na Światowym Forum Polonii Gospodarczej w roku 2023. Stwórzmy je wspólnie! Wojna na Ukrainie nakazuje nam szybciej podejmować decyzje. Natychmiastowe wzmocnienie kontaktów Polonii Gospodarczej z Macierzą jest Polską Racja Stanu i nie może być tylko przedmiotem dyskusji lecz musi być przedmiotem konkretnych działań. Panel jest kontynuacją tematu z poprzedniej edycji Kongresu 590 teraz w formie dyskusji.

MODERATOR WYDARZENIA
inż. Piotr Winiarski
Prezes stowarzyszenia Poland Business Center World, Austria

PRELEGENCI
Marcin Pondo
Dyrektor zarządzający Consulting Hungary, Węgry
dr hab. inż. Jacek Leśkow
Profesor Politechniki Krakowskiej, USA
Katarzyna Iwona Bielik
Ekspert, Słowacja

Link do wydarzenia w Rzeszowie w ramach Kongresu 590:

Czy Polonia Gospodarcza może być kołem zamachowym rozwoju gospodarczego Polski i współpracy państw regionów Trójmorza?

Strona Stowarzyszenia PBCW: https://polandbusinesscenter.world/

https://kongres590.pl/en/7th-edition-rzeszow/

Redakcja za: Mateusz Jerzmański, 16 listopada 2022 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code