Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » W Rosji sprzedają wódkę z „głową” Tymoszenko

W Rosji sprzedają wódkę z „głową” Tymoszenko

Zdjęcie pobrane z http://www.pravda.com.uaW rosyjskich spożywczych sklepach pojawiła się wódka „Chochłuszka” z gumową pokrywką, wykonaną w wyglądzie głowy Juliji Tymoszenko.

Według słów sprzedawców moskiewskich sklepów, ten napój nie jest rosyjskim wynalazkiem.
Wódka produkowana jest w Kazachstanie przez firmę „Akros” i niedużymi partiami eksportuje się do Rosji.
Produkcja wódki zaczęła się ponad 2 lata temu, już wtedy ambasada Ukrainy w Kazachstanie prosiła о wstrzymanie produkcji wódki z głową Tymoszenko.
Ambasador Ukrainy w Astanie Nikołaj Saliwon także pisał protesty. Ale, mimo obietnic kazachskich urzędników, produkcja wódki nie została wstrzymana.
Teraz firma „Akros” zarejestrowała markę handlową „Chochłuszka” i w Rosji.
Na dzisiejszy dzień w Moskwie wartość takiego napoju równa się 40 grywniom za połlitra. To jedna z najtańszych wódek w rosyjskiej stolicy.
Inny sklep internetowy „Brother Vinnі’s „(Sankt Petersburg) proponuje swoim klientom kupić miniaturę “ukraińska więźniarka”.
Miniatura 28 mm przedstawia odsłoniętą wziętą do niewoli dziewczynę z ukraińskim stylem uczesania. Figurka kompletowana jest dodatkową głową na kwadratową podstawce. Materiał – żywica”, – mówi się w opisie miniatury.

Zdjęcie pobrane z http://www.pravda.com.ua„Ukraiński branka” także przypomina Tymoszenko.
O tym pisze Weekly.ua.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code