Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » W ramach solidarności z Ukrainą, polscy samorządowcy kierują listy wsparcia do partnerskich hromad na Ukrainie.

W ramach solidarności z Ukrainą, polscy samorządowcy kierują listy wsparcia do partnerskich hromad na Ukrainie.

Jako jeden z pierwszych Prezydent Miasta Krakowa wystosował listy do swoich ukraińskich kolegów i partnerów – Mera Kijowa Witalija Kłyczko oraz Mera Lwowa Andrija Sadowego.

Podobne listy nadeszły także od mniejszych samorządów, między innymi od Radnych Rady Miejskiej i wójta gminy Brzostek:

Rada Miejska oraz mieszkańcy Gminy Brzostek wyrażają swoje głębokie zaniepokojenie sytuacją polityczną, jaka ma miejsce na granicy ukraińsko – rosyjskiej. Niebezpieczeństwo działań wojennych w tej części Europy przyjmujemy z obawą i niedowierzaniem tym bardziej, że dotknąć mogą one narody tak mocno doświadczone II wojną światową. Nasz niepokój dodatkowo potęguje fakt, że potencjalne niebezpieczeństwo dotyczy naszych partnerskich gromad Baturyn i Pliszki a także innych samorządów obwodu Czernihowskiego, który bezpośrednio sąsiaduje z Federacją Rosyjską. W tej trudnym czasie solidaryzujemy się z narodem ukraińskim, uważając, że ma on pełne i niezbywalne prawo do niepodległości, integralności terytorialnej a także do samostanowienia o swoich sojuszach i kierunkach rozwoju. Podważanie przez kogokolwiek tego prawa jest nie do zaakceptowania, biegunowo odbiega od europejskich standardów a nade wszystko łamie wcześniejsze międzynarodowe ustalenia, których gwarantem była także Federacja Rosyjska. Drodzy mieszkańcy i samorządowcy gromad Baturyn oraz Pliszki! W tym trudnym dla Was czasie jesteśmy sercem z Wami. Wierzymy, że ten koszmar minie, a Wasze życie znów wypełni pokój. Pragniemy wspólnie z Wami dalej rozwijać naszą współpracę i działać na rzecz polsko – ukraińskiego pojednania. Zapewniamy, że tutaj w Brzostku macie przyjaciół, którzy o Was pamiętają i na których pomoc, i wsparcie możecie liczyć. Niech nasz wspólny Bóg ma Was w swojej opiece!

Wołodymyr Boyko, mw, Czernihów, 22 lutego 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *