Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » W ramach projektu w ramkach konkursu za pieniądze Unii Europejskiej na Donbasie budują nadajnik telewizyjny

W ramach projektu w ramkach konkursu za pieniądze Unii Europejskiej na Donbasie budują nadajnik telewizyjny

Fot. donpatriot.news

„Powinien zamknąć ostatnią lukę w eterze” – tak komentują inicjatorzy projektu potrzebę zbudowania nowego nadajnika ukraińskich stacji telewizyjnych w rejonie Popaśniańskim.

„Na razie przegrywamy wojnę informacyjną dlatego budowanie tego najdajnika jest bardzo ważne. Teraz sygnał ukraińskich stacji telewizyjnych będzie dostępny nie tylko mieszkańcom Popaśniańskiego i Nowoajdarskiego rejonów obwodu ługańskiego lecz także mieszkańców okupowanych terenów Doniecczyzny i Ługańszczyzny. A to około 200 tysięcy osób” – zaznaczył przewodniczący Ługańskiej Administracji Obwodowej Sergij Gajdaj.

Nadajnik będzie miał wysokość 150 metrów. Na razie na terenie budowy w Popaśniańskim rejonie zalewany jest fundament, zakończono prace przygotowawcze.

Projekt “Budowa weży radiotelewizyjnej w Popaśniańskim rejonie” stał się jednym ze zwycięzców w konkursie projektów rozwoju regionalnego, które mogą być realizowane za koszty budżetu, otrzymanych z Unii Europejskiej.

Łączna wartość projektu stanowi 46,8 milionów hrywien, wkład UE – blisko 30 milionów hrywien.

Słowo Polskie za: donpatriot.news, 2 listopada 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code