Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » W ramach akcji „Papież dla Ukrainy” pomoc otrzymało ponad 500 tys. osób

W ramach akcji „Papież dla Ukrainy” pomoc otrzymało ponad 500 tys. osób

Fot. https://popeforukraine.com.ua

W wywiadzie dla „Twoje miasto. Czerniowce” biskup pomocnicy archidiecezji lwowskiej Edward Kawa poinformował, że w ramach akcji „Papież dla Ukrainy” pomoc otrzymało pół miliona mieszkańców Donbasu.

„Łącznie w ramach akcji papieskiej pomoc na kwotę 15 milionów Euro trafiła do 500 tysięcy osób. Największy wkład – to ofiary, zebrane w katolickich parafiach Europy, które przez Watykan trafiły na Ukrainę. W akcję na Ukrainie włączyło się ponad 80 organizacji oraz fundacji”, – poinformował bp. Edward.

Jednym z największych osiągnięć akcji według biskupa Kawy są zainstalowane w domach mieszkańców Awdijowki i Mariinki kotły gazowe w ramach projektu fundacji „Emanuel”. To tereny pozbawione wskutek działań wojennych dostaw gazu. Kotły były instalowane przez specjalne brygady fachowców, którzy instalowali sprzęt i wyposażali emerytów, rodziny wielodzietne, osoby samotne paliwem na całą zimę.

„To była osobista inicjatywa Papieża i pierwsze pięć milionów Euro, które przekazano Ukraińcom, trafiły z tzw. Funduszu Papieskiego”, zaznaczył biskup.

Edward Kawa jest koordynatorem akcji „Papież dla Ukrainy” od września 2017 roku. Wolontariusze w ramach akcji współpracują z Czerwonym Krzyżem, wspólnotami rzymsko  i greckokatolickimi a także – z protestantami.

Więcej o akcji „Papież dla Ukrainy” na stronie: https://popeforukraine.com.ua/en/

Słowo Polskie na podstawie informacji risu.org.ua, 11.03.18 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code