Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » W Radomyślu odbył się V Międzynarodowy Festiwal „Muzyka Chopina pod gołym niebem”

W Radomyślu odbył się V Międzynarodowy Festiwal „Muzyka Chopina pod gołym niebem”

W dniach 23-24 czerwca w „Zamku Radomyśl” odbył się kolejny Festiwal muzyki klasycznej, organizowany pod gołym niebem. Impreza odbyła się w ramach projektu kulturalnego „Via Regia” pod patronatem Ambasady RP w Kijowie.

W ramach Festiwalu przedstawiono genialne utwory polskiego kompozytora Fryderyka Chopina u wykonaniu młodych wirtuozów, wychowańków szkół muzycznych z Polski i Ukrainy oraz doświadczonych pianistów – laureatów Międzynarodowych konkursów oraz festiwali. W Radomyślu występowali jak znani wirtuozi, tak i młode talenty – pianiści z całej Ukrainy: Łucka, Kramatorska, Winnicy, Charkowa, Kijowa i Żytomierza.

Wśród gości byli przedstawicieli Polski, Francji, Iranu, Mołdawii, Japonii, Norwegii.

Z powodu deszcz w pierwszym dniu Festiwalu koncert rozpoczął się w Sali koncertowej Zamku-muzeum. A w drugim dniu wykonawcy wykonywali utwory już tradycyjnie w parku landszaftowym na Wyspie zakochanych.

Jak i w roku poprzednim, koszty zebrany ze sprzedaży biletów wyjściowych na Festiwal zostali przekazane rodzinom żołnierzy, którzy zaginęli w czasie Euromajdanu oraz wojny na Wschodzie Ukrainy.

Walentyna Jusupowa, 03.07.18 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code