Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » W przeddzień Święta Niepodległości Ukrainy na Placu Konstytucji zagościła tablica z nazwiskiem Andrzeja Dudy

W przeddzień Święta Niepodległości Ukrainy na Placu Konstytucji zagościła tablica z nazwiskiem Andrzeja Dudy

Fot. obozrevatel

Prezydent Polski stał się pierwszym przywódcą obcego państwa, uwiecznionym w tablicy na otwartej 23 sierpnia Alei Odwagi.

Wspomniana wyżej Aleja pojawiła się tuż przy Pałacu Mariiskim i jest położona w bezpośredniej bliskości  Rady Najwyższej. Na Alei będą pojawiać się po kolei imiona liderów politycznych którzy okazują ważne wsparcie dla Ukrainy  po inwazji  rosyjskiej.

„Otwieram dziś tę Aleję w obecności prezydenta Andrzeja Dudy. Jego imię na zawsze pozostanie na tej Alei. Jest ona symbolem odwagi, przyjaźni, wsparcia Ukrainy w czasie, kiedy to naprawdę jest potrzebne” – powiedział podczas otwarcia prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełeński.

Szef państwa ukraińskiego zaznaczył także, że prezydent Polski odegrał bardzo ważną rolę we wzmocnieniu zdolności obronnych Ukrainy w pierwszych dniach lutego 2022 roku. Wówczas on przybył do Kijowa, nazwał działania Rosji bezprecedensowym naruszeniem prawa międzynarodowego i podkreślił, ze Rosja wyłącza się tym samym ze światowej wspólnoty.

„Polska jako jeden z pierwszych krajów UE stała się nowym domem dla milionów uciekinierów od wojny z Ukrainy. Przedsiębiorcy, przeciętni Polacy – każdy włączył się w proces jak najszybszej adaptacji i wsparcia naszych obywateli. Polski rząd i Sejm maksymalnie upraszcza procedury przekraczania granicy i dalszej integracji Ukraińców we wspólnotę europejską” – dodali przedstawiciele Biura Prezydenta.

Słowo Polskie,mw, za: ukraińskie media, fot. Espreso, obozrevatel, 24 sierpnia 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code