Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » W programie radiowym „Słowo Polskie” nowa rubryka – podróże po Polsce dla najmłodszych

W programie radiowym „Słowo Polskie” nowa rubryka – podróże po Polsce dla najmłodszych

Pod koniec sierpnia w winnickim radiu „Takt” wyemitowano kolejny polskojęzyczny program radiowy „Słowo Polskie”, poświęcony wydarzeniom w życiu Polaków, mieszkającym w obwodzie winnickim.

Oprócz tradycyjnych „Reportaży”, „Informacji jednym zdaniem”, „Podróży po Podolu z Edwardem Chłopickim” i „Kresowej poezji”, słuchacze w najnowszej edycji mogli usłyszeć pierwsze propozycje podróży po ciekawych miejscach w Polsce, widzianych oczami najmłodszych.

Uszom słuchaczy „Słowa Polskiego” zaproponowano także krótką notatkę z życia Henryka Jabłońskiego, działającego pod pseudonimem „Henryk z Baru” i urodzonego na terenie byłego województwa podolskiego I RP. Jego wiersz pod tytułem „Pierwsza miłość”, recytowany przez Walerego Franczuka, do dziś wieje świeżością i oddaje atmosferę uczuć kochających się ludzi.

Program radiowym „Słowo Polskie” ukazuje się dzięki wsparciu Fundacji „Wolność i Demokracja”, Senatu RP, Winnickiej Państwowej Administracji Obwodowej oraz polskiego Radia Wnet.

>> Sierpniowy program radiowy „Słowo Polskie” w wersji MP3 <<<

 

Redakcja, 28.08.18 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code