Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » W Polskiej Szkole w Gródku Podolskim po raz siedemnasty zabrzmiał pierwszy dzwonek

W Polskiej Szkole w Gródku Podolskim po raz siedemnasty zabrzmiał pierwszy dzwonek

3 września 2018 r. w zamieszkałym przez liczną grupę Polaków Gródku Podolskim już po raz 17. zabrzmiał pierwszy w tym roku dzwonek i we wspaniałej i rodzinnej atmosferze rozpoczęto nowy rok szkolny.

Na placu szkolnym licznie zgromadzili się uczniowie i absolwenci poprzednich lat, rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni goście. Słowa powitania do uczniów i ich rodziców, a także nauczycieli szkoły skierowała Pani dyrektor Zofia Rogowska, Konsul Generalny RP w Winnicy Damian Ciarciński, przedstawiciele władzy rejonowej i miejskiej, a także przedstawiciele organizacji społecznych. Biskup ordynariusz diecezji kamieniecko-podolskiej Leon Dubrawski skierował słowo powitalne do wszystkich zgromadzonych, a także pobłogosławił dzieci, rozpoczynających nowy rok szkolny.

Damian Ciarciński przekazał pierwszoklasistom okolicznościowe prezenty, w tym pomoce artykuły szkolne i gry edukacyjne, życząc wszystkim uczniom zaangażowania i dobrych wyników w nauce, przyjaznej atmosfery w szkole, a nauczycielom – satysfakcji z wykonywanej pracy i wdzięcznych uczniów.

Słowo Polskie na podstawie informacji KG RP w Winnicy, 15.09.18 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code