Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » W Polsce upamiętniono ofiary katastrofy smoleńskiej

W Polsce upamiętniono ofiary katastrofy smoleńskiej

Fot. polskieradio.pl

Marszałkowie Sejmu i Senatu oraz ministrowie i politycy PiS 10 marca uczcili pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej. W 95. miesięcznicę katastrofy została odprawiona msza św. w intencji ofiar i złożono kwiaty przed Pałacem Prezydenckim.

W uroczystości, która rozpoczęła się mszą odprawioną w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Józefa Oblubieńca, udział wzięli m.in.: prezes PiS Jarosław Kaczyński, marszałkowie Sejmu i Senatu Marek Kuchciński oraz Stanisław Karczewski, wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek, szef MON Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński oraz szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. Obecny był również były szef MON Antoni Macierewicz.

Z kościoła seminaryjnego uczestnicy miesięcznicy przeszli przed Pałac Prezydencki, gdzie złożono kwiaty przed tablicami upamiętniającymi ofiary katastrofy z 10 kwietnia 2010 r.

W sobotę 10 marca o godzinie 19.00 w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela została odprawiona msza św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej, po której odbył się Apel Pamięci przed Pałacem Prezydenckim.

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154 pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka, najwyżsi dowódcy Wojska Polskiego oraz ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. Polska delegacja zmierzała na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

Słowo Polskie na podstawie informacji PAP, 12.03.18 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code