Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » W Polsce do egzaminu ośmioklasisty przystąpiło 6,2 tysięcy uczniów z Ukrainy. Łącznie w polskich szkołach będzie ich 400 tys.

W Polsce do egzaminu ośmioklasisty przystąpiło 6,2 tysięcy uczniów z Ukrainy. Łącznie w polskich szkołach będzie ich 400 tys.

Fot. Redakcja

Polska Centralna Komisja Egzaminacyjna na początku lipca przedstawiła wstępne wyniki przeprowadzonego w maju br. egzaminu ósmoklasisty.

Informacje o wynikach uczniów z Ukrainy. Do egzaminu ósmoklasisty przystąpiło ok. 6 150 uczniów z Ukrainy. Średnio z egzaminu z języka polskiego otrzymali 22 proc., z matematyki – 34 proc., z języka angielskiego – 44 proc., z języka rosyjskiego – 89 procent.

Łącznie do egzaminu ósmoklasisty w sesji głównej (24-26 maja 2022 r.) przystąpiło ok. 502 900 spośród 518 000 uczniów VIII klasy szkoły podstawowej (ok. 97 proc.).

Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Jest przeprowadzany w formie pisemnej. Każdy ósmoklasista przystąpił do egzaminu z trzech przedmiotów obowiązkowych, tj.:

– języka polskiego,
– matematyki,
– języka obcego nowożytnego.

W obecnym roku szkolnym egzamin zdawali również uczniowie z Ukrainy, których pobyt na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej jest uznawany za legalny na podstawie art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa.

Ponadto przewiduje się, że od nowego roku akademickiego do szkół w Polsce może trafić 400 tys. uczniów z Ukrainy.

Walentyna Jusupowa za: gov.pl, 17 lipca 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code