Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » W podręcznik szkolny historii włączono życiorys Janukowicza

W podręcznik szkolny historii włączono życiorys Janukowicza

Zdjęcie pobrane z http://www.pravda.com.ua/rus/news/2011/09/20/6599899/W podręcznik do historii dla 11 klasy dodano życiorys Prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza.

„Nowy podręcznik po historii Ukrainy do jedenastoklasistów zmniejszono na 100 stron. Jest życiorysem Janukowicza. Zmienić podręcznik wymagał minister oświaty Dmitrij Tabacznik„, – pisze « Gazeta po ukraińsku”.

Wydanie także zwraca uwagę na zmianę pewnych rozdziałów w podręczniku. „w starej” Historii „pierwszy rozdział miał tytuł” Ukraina w czasie drugi wojny światowej „, w nowej – ” Wielka wojna ojczyźniana „. Wcześniej Organizacja Ukraińskich Nacjonalistów była opisana w trzech rozdziałach, teraz — jednym zdaniem: „Przeciwko stalinowskiemu totalitaryzmowi stanęła Organizacja Ukraińskich Nacjonalistów (OUN), która naliczała około 20 tysięcy”, a śmierć Romana Szuchiewicza i Stepana Bandery nie opisana w ogóle„, – informuje gazeta.

Doktor nauk historycznych Włodzimierz Sergijczuk dodaje, że w nowym podręczniku nie ma wzmianek o Karpackiej Ukrainie, z proklamowania której faktycznie dla Ukraińców zaczęła się druga wojna światowa.

Pomaranczewoj rewolucje w poprzedniej „Historii Ukrainy” został wydzielony rozdział, w nowej książce – dwa paragrafy. „Opozycja udała się do akcyj protestacyjnychktóre paralizowały pracę organów centralnych władzy…”, – cytuje gazeta podręcznik z historii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code