Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » W Odessie zakończyło się XI posiedzenie Komisji ds. Duszpasterstwa Młodzieży

W Odessie zakończyło się XI posiedzenie Komisji ds. Duszpasterstwa Młodzieży

Fot. Ichtis.info

W środę, 13 lutego 2019 roku, w Odessie zakończyło się XI posiedzenie Komisji ds. Duszpasterstwa Młodzieży Kościoła Rzymskokatolickiego na Ukrainie – informuje o tym Komisja ds. Duszpasterstwa Młodzieży.

Przez dwa dni Komisja pracowała w kaplicy św. Klemensa. Udział w spotkaniu wzięli przedstawiciele diecezji Kijowsko-Żytomierskiej, Lwowskiej, Charkowsko-Zaporoskiej, Mukaczewskiej oraz Odesko-Symferopolskiej. Wraz z duszpasterzami w posiedzeniu uczestniczyła również młodzież z tych diecezji.

W drugim dniu po Mszy Świętej, której przewodniczył o. Eugeniusz Fizer z diecezji Mukaczewskiej, uczestnicy wybrali niebiańskich patronów Komisji. Po aktywnym głosowaniu zostali nimi św. Jan Paweł II oraz bł. Pier Giorgio Frassati.

Komisja w czasie spotkania omówiła m.in. takie tematy: duszpasterstwo za granicą wśród studentów; współpraca z duszpasterstwem rodzin; rola i zadania komisji w obronie nieletnich przed przemocą seksualną.

Na rok 2019 zaplanowano Szkołę duszpasterstwa młodzieży oraz II Forum duszpasterstwa młodzieży.

Irena Rudnicka na podstawie informacji katolickich mediów, 22 lutego 2019 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code