Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » W Odessie goście z Polski dzielili się doświadczeniem promocji turystyki regionalnej

W Odessie goście z Polski dzielili się doświadczeniem promocji turystyki regionalnej

Doświadczenia organizacji „Festiwalu kaszubskiej truskawki” zaprezentowane zostały podczas konferencji „Turystyczny potok” w Odessie.

Odbywająca się w dniach 25-27 września br. konferencja zorganizowana została przez Odeską Regionalną Izbę Handlowo-Przemysłową i Narodową Organizację Turystyczną Ukrainy pod auspicjami programu EU4Business. Jej celem była wymiana doświadczeń służąca rozwojowi turystyki opartej o wydarzenia tematyczne w regionie.

Prezentacja „Festiwalu kaszubskiej truskawki” przygotowana przez p. Edytę Klasę, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Chełmnie, była jednym z dwóch wystąpień gości zagranicznych. Uczestnicy konferencji z dużym zainteresowaniem wysłuchali szczegółowych informacji na temat organizacji tego wydarzenia, ale także tego, w jaki sposób festiwal wspiera wzmacnianie lokalnej tożsamości.

Prezentacji p. E. Klasy towarzyszyło wystąpienie konsula Andrzeja Szmidtke, który wykorzystał tę okazję by opowiedzieć o swoim kaszubskim rodowodzie i zaprosić wszystkich uczestników konferencji do wizyty w tym pięknym regionie. Jak podkreślił, wraz z otwarciem bezpośredniego połączenia lotniczego pomiędzy Odessą i Gdańskiem, region Kaszub staje się bardziej dostępny dla mieszkańców Odessy.

Pani Edyta Klasa wraz z mężem Andrzejem skorzystali z zaproszenia i złożyli również wizytę w Konsulacie Generalnym w Odessie.

Słowo Polskie za: KG RP w Odessie, 3 października 2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code