Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » W obwodzie lwowskim pokazano spektakl dla wojskowych pn. „Pewnego razu na Boże Narodzenie”

W obwodzie lwowskim pokazano spektakl dla wojskowych pn. „Pewnego razu na Boże Narodzenie”

Parafianie kościoła św. Jana Pawła II, w Sokolnikach, przywitali żołnierzy ze świętami Bożego Narodzenia oraz przygotowali dla nich spektakl „Pewnego razu na Boże Narodzenie”.

Przedstawienie zagrał Lwowski Teatr Chrześcijański „Emmanuel”. Szefowa Lwowskiego Teatru Chrześcijańskiego ” Żаnna Goraj  powiedziała, że w ten sposób chcieli dostarczyć radości wojskowym i przypomnieć, że o nich pamiętają – informuje TV Suspilne.

„To opowieść wigilijna, w której przychodzi Świt Bożonarodzeniowy i płaczący  Jezus ociera łzy i wszystko się kończy. Wszyscy, którzy cierpieli i płakali, byli uciskani otrzymają wolność, radość” – mówiła Żаnna Goraj.
Żołnierz Bogdan Kołontajewski zaznaczył, że dla wojska takie przedstawienia są bardzo potrzebne : „To uświadomienie, że o nas nie zapomnieli. Trudności w służbie, które zdarzają się, są bardzo frustrujące i wsparcie duchowe jest bardzo potrzebne, nie można żyć bez wiary”.

To już nie pierwszy raz kiedy teatr demonstruje spektakle wojskowym. Według aktora Wasyla Grabińskiego wraz z kolegami udają się do jednostek wojskowych i pokazują im spektakle.

Lidia Baranowska za: kmc.media, 9 stycznia 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code