Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » W nowym „Słowie” więcej o historii i wydarzeniach regionalnych

W nowym „Słowie” więcej o historii i wydarzeniach regionalnych

Czerwcowe „Słowo Polskie” Nr 59, które ukazuje się w wersji papierowej i internetowej zostało poświęcone nie tylko bieżącym wydarzeniom z życia Polaków na Podolu i Wołyniu i Galicji Wschodniej lecz także m.in. ciekawostkom, z którymi kojarzyły się te regiony w przeszłości.

18 czerwca na Cmentarzu Łyczakowskim odbyła się uroczystość poświęcona obchodom 225. rocznicy ustanowienia orderu Virtuti Militari. Artykuł o oddaniu hołdu powstańcom listopadowym, którzy spoczywają na tej zabytkowej nekropolii napisał znany podróżnik oraz autor licznych publikacji w „Słowie Polskim” Dmytro Antoniuk.

Ten sam autor proponuje czytelnikowi poznać fascynującą historię Halicza i Mariampola oraz liczne popolskie zabytki, które zachowały się w tych miasteczkach.

Bardzo ciekawe artykuły o tradycjach Formuły I we Lwowie, które sięgają korzeniami II RP oraz tekst o najsłynniejszym trenerze reprezentacji Polski w piłce nożnej Kazimierze Górskim, którym jak okazuje się, urodził się we Lwowie napisał lwowski dziennikarz Igor Gałuszczak.

O pięknej baranowskiej porcelanie oraz listy do niemniej pięknej Podolanki Delfiny Potockiej od wieszcza Zygmunta Krasińskiego przeczytamy na stronie 8.

Poza tym – tradycyjne wiadomości z życia Kościoła katolickiego, relacjach polsko-ukraińskich oraz świeży wiersz poety z Lublina Tomasza Smolenia, napisany

specjalnie dla „Słowa Polskiego”.

>>>> Słowo Polskie Nr 59 w wersji PDF <<<<

Redakcja, 02.07.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code