Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » W Nowogrodzie Wołyńskim odbył się II etap olimpiady „Wiedzy o Polsce i Unii Europejskiej”

W Nowogrodzie Wołyńskim odbył się II etap olimpiady „Wiedzy o Polsce i Unii Europejskiej”

W niedzielę, 14 kwietnia w Nowogrodzie Wołyńskim odbył się II etap olimpiady „Wiedzy o Polsce i Unii Europejskiej”, w którym wzięła udział młodzież szkolna polskiego pochodzenia z obwodu żytomierskiego.

Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Instytut Politologii Uniwersytetu Opolskiego, Polskie Stowarzyszenie im. J. Lublińskiego w Nowogrodzie Wołyńskim oraz Zjednoczenie Szlachty Polskiej na Żytomierszczyźnie.

W olimpiadzie uczestniczyło 11 osób z Żytomierza i Nowogrodu Wołyńskiego. I miejsce zajął Kiril Dolinko, II miejsce – Katarzyna Kowalenko i III miejsce – Yulia Novikova (uczniowie szkółki sobotnio – niedzielnej im. J. Jakubowskiej w Nowogrodzie-Wołyńskim).

Celem Olimpiady jest popularyzacja idei integracji europejskiej oraz wiedzy o Polsce i Unii Europejskiej oraz rozwijanie zainteresowań europejskimi procesami integracyjnymi, zwłaszcza dialogiem i współpracą na poziomie społecznym, regionalnym i kulturowym; kształtowanie umiejętności korzystania z różnorodnych źródeł, dotyczących problematyki europejskiej; promocja Uniwersytetu Opolskiego ze szczególnym uwzględnieniem studiów na kierunkach zaliczanych do nauk społecznych.

Gratulujemy uczestnikom!

Walentyna Jusupowa, 19 kwietnia 2019 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code