Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » W momencie rozpoczęcia spotkania w Mińsku rosyjski helikopter rozstrzelał 4 Ukraińców

W momencie rozpoczęcia spotkania w Mińsku rosyjski helikopter rozstrzelał 4 Ukraińców

Źródło - unian.uaPodczas spotkania w formacie „Ukraina-UE-Eurazyjska Trójka” ukraiński prezydent Petro Poroszenko powiedział, że jest gotów dać Putinowi szansę „wyjść z sytuacji z godnością”.  W ramach rozmów Łukaszenki, Poroszenki, Putina, Nazarbajewa, Katrin Ashton oraz eurokomisarzy, wszystkie strony zadeklarowały chęć osiągnięcia porozumienia w sprawie zakończenia konfliktu wojskowego na Donbasie a także omówić komplikacje, które mogą wyniknąć po podpisaniu przez Ukrainę umowy stowarzyszeniowej z UE.

Po tym, jak Putin i Poroszenko uścisnęli sobie ręce, rosyjski prezydent poskarżył się, że przez umowę Ukrainy z UE Rosja będzie traciła corocznie ponad 3 mld USD. Obawy Putina nie potwierdził prezydent Kazachstanu Nursułtan Nazarbajew.

Ukraiński prezydent poprosił Putina by ten poparł jego pokojowy plan. Ale w czasie, gdy w Mińsku odbywało się spotkanie, pod ukraińską granicą Rosjanie znów zgromadzili ponad 100 czołgów, BTR-ów i Gradów, które prawdopodobnie zostaną dostarczone prorosyjskim terrorystom przez przejścia, nie kontrolowane przez ukraińską Straż Graniczną. Także 26 sierpnia, po raz pierwszy od początku konfliktu, rosyjski wojskowy helikopter Mi-24 ostrzelał rakietami ukraińskich żołnierzy, wskutek czego czterech z nich zginęło.

Redakcja

GK

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code