Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » W marcu nowa audycja programu radiowego „Słowo Polskie Wnet”

W marcu nowa audycja programu radiowego „Słowo Polskie Wnet”

Fot. wiadomosci.dziennik.pl/

29 marca, w ostatni piątek miesiąca o 21:00 na falach winnickiego radia „Takt” (103,7 FM) wyemitowano pierwszą w 2019 edycję programu radiowego w języku polskim „Słowo Polskie Wnet”.

30-minutowa audycja, tworzona przez wolontariuszy redakcji „Słowa Polskiego” Innę Sandiuk i Walerego Franczuka, ukazuje ciekawe wydarzenia z życia polskiej mniejszości oraz relacje ze współpracy polsko-ukraińskiej, która ma miejsce w obwodach winnickim i chmielnickim – na ternach Centralnego i Wschodniego Podola.

Program „Słowo Polskie Wnet” składa się z kilku rubryk: „Reportaże”, „Wiadomości jednym zdaniem”, „Poezja kresowa”, „XIX-wieczne podróże po Podolu”. W marcowej edycji programu można posłuchać między innymi o Julianie Belina Kędrzyckim, urodzony w 1827 roku w Kowalówce, niedaleko Niemirowa – profesorze literatury polskiej w kijowskim gimnazjum, który za udział w powstaniu styczniowym został na 20 lat zesłany do syberyjskiego Usola. Wiersz „Kolęda” autorstwa Beliny Kędrzyckiego czyta Walery Franczuk.

1 marca wielbiciele muzyki klasycznej w Winnicy obchodzili 209. rocznicę urodzin wybitnego polskiego kompozytora i pianisty. Z tej okazji studenci i wykładowcy Winnickego Koledżu Sztuki im.M.Leontowicza przygotowali wielki koncert utworów Fryderyka Chopina. Relację z wydarzenia można także posłuchać w marcowej edycji programu.

Za pomoc w przygotowaniu audycji dziękujemy Winnickiej Państwowej Administracji Obwodowej, Senatowi RP, Fundacji Wolność i Demokracja, studiu „Clara Studio” i polskiemu Radiu Wnet.

>>> Marcowa audycja Słowo Polskie Wnet w wersji MP3 <<<

Redakcja, 31 marca 2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code