Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » W lutym w Kijowie zostanie otwarta australijska ambasada

W lutym w Kijowie zostanie otwarta australijska ambasada

Źródło - depo.uaPodczas spotkania ukraińskiego prezydenta Petra Poroszenki z premierem Australii Toni Ebbottem, które odbyło się w ramach dwudniowej wizyty Ukraińca do tego kraju, Ebbott poinformował o przekształceniu tymczasowego dyplomatycznego przedstawicielstwa Australii w Kijowie w ambasadę, uroczyste otwarcie której jest zaplanowane na luty 2015 roku.

Petro Poroszenko, który przybył do Australii 10 grudnia, odwiedzając kolejno Melbourne, Kanberrę oraz Sydney nie zapomniał także o swoich rodakach, mieszkających w tym kraju.

W pierwszym dniu wizyty wziął udział w Mszach świętych, które odbyła się w jednej z cerkwi grekokatolickich oraz katedrze Św. Piotra i Pawła w Melbourne. Prezydent także podziękował ponad 40 tys. mieszkającym w Australii Ukraińcom za aktywne akcje protestu podczas ostatniego szczytu G20 z hasłami „Putin, precz z Ukrainy” i zaznaczył, że „Ukraina przeżywa teraz najtrudniejszy okres w swojej historii”.

Słowo Polskie, 11.11.14 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code