Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » W Latyczowie pielgrzymi oddali się pod opiekę Matki Bożej

W Latyczowie pielgrzymi oddali się pod opiekę Matki Bożej

Z powodu trwającej agresji rosyjskiej na Ukrainę tegoroczna pielgrzymka do Sanktuarium Maryjnego w Latyczowie miała dość ograniczony charakter.

Ale najbardziej wytrwali i wierni znaleźli czas i możliwość by trudy podróży i własny czas oddać w ofierze Matce Przenajświętszej w intencji własnej a przede wszystkim – rychłego zakończenia wojny.

Wiernych z innych parafii rzymskokatolickich i regionów witał proboszcz Sanktuarium ks. Adam Przywuski. Najliczniejsze grupy przybyły z Tomaszpola na czele z o. Henrykiem, Kamieńca Podolskiego (o. Mikołaj Łuczyński) i Chmielnika. Kilkanaście osób przybyło na rowerach z Szepetówki.

Liturgię świętą celebrował biskup mukaczewsko-zakarpacki Pawło Honczaruk. Koncelebrował mszę biskup ordynariusz diecezji kamieniecko-podolskiej Leon Dubrawski. W modlitwie udział wzięła także Wspólnota Rycerzy Kolumba.

Tegoroczny odpust w Latyczowie miał dwudniowy charakter. We wtorek 5 lipca ks. Adam Przywuski witał przybywających pielgrzymów i przewodniczył wieczornej Liturgii. Następnego dnia po Modlitwie Godzin i Modlitwie Różańcowej odbyło się czuwanie, zakończone o 11:00 uroczystą Mszą odpustową. Główna część uroczystości odbywała się w środku Sanktuarium Maryjnego ze względu na kwestie bezpieczeństwa.

Franciszek Miciński, fot. Walentyna Krumka, 8 lipca 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *