Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » W Krasiłowie odbyły się kolejne nietypowe warsztaty historyczne

W Krasiłowie odbyły się kolejne nietypowe warsztaty historyczne

I znowu niezwykła lekcja historii polskiej! Tym razem uczniowie Polskiej Szkoły w Krasiłowie uczestniczyli w interaktywnej lekcji, tematem której było Narodowe Święto Niepodległości.

Nauczycielom udało się połączyć wychowanie patriotyczne z nauką i zabawą. Wszyscy chętni zostały podzielone na dwie drużyny „Biały orzeł” i „Polscy Zwycięzcy”. Każda grupa sama wybrała sobie nazwę. Podstawą była prezentacja przygotowana przez nauczyciela historii Rusłana Garnyka, która obejmowała najważniejsze wydarzenia z historii Polski okresu zaborów i walki o niepodległość oraz informacje o marszałku Józefie Piłsudskim, symbolach narodowych i tradycjach.

Uczniowie chętnie się włączyli w zabawę. Zaprezentowali barwy biało- czerwone Polski, godła i flagi. Zapoznali się z hymnem i jego autorem. Z ciekawością obejrzeli filmik „Polskie symbole narodowe”, a później układali w poprawnej kolejności pocięty na kawałki wiersz Władysława Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”. I jak zwykle w naszej szkole, w końcu lekcji quiz na platformie Kahoot! Najuważniejsi słuchacze za prawidłowe odpowiedzi otrzymali nagrody.

Wszyscy spędziliśmy ten czas aktywnie, atrakcyjnie i pożytecznie. W bibliotece było zimno, ale grzały nas gorąca herbata i przyjacielska rywalizacja! Zwyciężyły dobry humor, chęć do uczenia się i dobrze spędzony czas!.

Projekt wspierany ze środków Kancelaria Premiera w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021 realizowany przez Fundacja Wolność i Demokracja.

Rusłan Garnyk, 21 października 2021 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code