Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » W kościele św. Mikołaja w Kijowie otwarto punkt grzewczo-pomocowy

W kościele św. Mikołaja w Kijowie otwarto punkt grzewczo-pomocowy

Fot. rkc.org.ua

W niedzielę 26 lutego odbyło się uroczyste poświęcenie punktu pomocowego w kościele św. Mikołajowa, gdzie mieszkańcy Kijowa i goście stolicy będą mogli otrzymać schronienie, prąd i ogrzewanie podczas przerw w dostawach prądu.

W poświęceniu punktu udział wziął bp Witalij Krywicki, ordynariusz diecezji kijowsko-żytomierskiej.

„Wcześniej to pomieszczenie było przesiąknięte wilgocią, a ściany były zagrzybione. Parafia włożyła wiele pracy w remont tak ważnego ośrodka. Ale życzę wam, abyście nie potrzebowali tego punktu grzewczego” – powiedział br Witalij z nadzieją, że wojna się szybko skończy a następna zima nie będzie bardzo mroźna.

Parafianie i księża zbierali się przez ponad miesiąc, aby ocalić sam kościół, a także jego piwnice przed zniszczeniem, które groziło napływem wód gruntowych z góry Czerepanowej z powodu słabego odwodnienia, w szczególności prowadzili prace przy odgrzybianiu i przygotowaniu lokalu do pracy punktu, w którym każdy będzie miał okazję nie tylko się rozgrzać, ale także włączyć do modlitwy za Ukrainę, żołnierzy i ich bliskich.

Punkt uruchomiono w dolnej części świątyni. Tam też utworzono rezerwę wody pitnej. Wyposażone są również pomieszczenia dla higieny osobistej.

Słowo Polskie za: rkc.org.ua, 2 marca 2023 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code