Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » W kolejce do sklepów internetowych

W kolejce do sklepów internetowych

Coraz więcej Ukraińców rezygnuje z odwiedzania tradycyjnych sklepów na korzyść wirtualnych.

Handel towarami przez internet stał się najszybciej rozwijającą się branżą w kraju, która nie pasuje do ogólnego obrazu ukraińskiej „zamrożonej” gospodarki.
Według obliczeń Funtime, obrót rynku handlu internetowego w 2012 roku sięgnął $ 1,6 mld, prawie trzykrotnie przekroczywszy poziom 2008 roku.
Tylko za poprzedni rok rynek sprzedaży przez Internet wzrósł o 45%, gdy na przykład wzrost sektora IT wyniósł tylko 2,9%.

Na Ukrainie już funkcjonuje blisko 8 tysięcy sklepów internetowych, 300 z nich zajmują do 80% rynku.
Najlepiej w Sieci sprzedaje się sprzęt RTV i AGD, odzież i książki: każde ósma sprzedaż telewizora na Ukrainie została wykonana przez Internet.
Sprzedawca w Sieci nie ponosi kosztów na wynajem pomieszczenia, witrynę, zamiast sprzedawców przed komputerami siedzi kilka operatorów. To pozwala handlarzom internetowym sprzedawać towary na 15-20% taniej, niż w tradycyjnych sklepach.

Jeśli dla uruchomienia sklepu internetowego, handlującego sprzętem elektronicznym trzeba $ 200-300 tys.USD, to prawdziwa sieć dobrych sklepów z dużymi przestrzeniami handlowymi wymaga $ 20-30 mln. Rynek е-commerce będzie podkradał klientów jeszcze przez co najmniej dziesięć lat, – prognozują eksperci.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code