Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » W Kijowie strzelano do sióstr józefitek

W Kijowie strzelano do sióstr józefitek

Zdjęcie pobrano z http://www.credo-ua.org/Po zniszczeniu krzyża oraz ogrodzenia w 2010 roku, 16 kwietnia br. nieznani sprawcy, protestując przeciwko budowie katolickiego kościoła pw. św. Franciszka, przeszli do agresywniejszych form protestu.

W czasie, gdy wierni modlili się w miejscu, gdzie powstanie kościół, dwie siostry ze zgromadzenia Sióstr Świętego Józefa zostały zranione z broni pneumatycznej. Jedna z nich, siostra Rozalia Muszyńska, omal nie straciła oka. Kula rozcięła jej nos.

Jak twierdzą siostry Rozalia i Terezjana, ludzie, którzy protestowali przeciwko budowie świątyni, ucieszyli się, gdy usłyszeli strzały. Śmiali się i nawet klaskali w dłonie.

Franciszkanie już zwrócili się do organów MSW z odpowiednim wnioskiem. Modlitwy na miejscu, gdzie ma powstać kościół, na pewno nie ustaną i będą codziennie kontynuowane.

Dokumenty, niezbędne dla rozpoczęcia budowy świątyni w dzielnicy Obołoń, katolicy uzyskali jeszcze w marcu 2010 roku. Ale już w 2011 roku nieznani sprawcy zaczęli przeszkadzać wiernym w realizacji ich konstytucyjnych praw i swobód.

Jerzy Wójcicki / CREDO, HP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code