Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » W Kijowie rozpoczął się festiwal filmowy „Molodist”

W Kijowie rozpoczął się festiwal filmowy „Molodist”

Zdjęcie pobrano z http://mignews.com.ua/ru/articles/122764.htmlMiędzynarodowy festiwal filmowy „Młodość”(Molodist-ukr.) został uroczyście otwarty w Kijowie w pomieszczeniu opery narodowej. Ceremonię rozpoczęto z wykonania orkiestry „Kijów Klasyk” uwertury do filmu „Taras Bulba” znanego ukraińskiego kompozytora Mykoły Łysenki.

Na 42 już festiwal przyjechały aktorki Natalia Sumskia i Łarysa Kadocznikowa. Kamalia obiecała, że w przyszłym roku zagra w kinie razem z Szaron Stone.
Na otwarciu był obecny także i honorowy prezydent festiwalu Wiktor Juszczenko z córką. Co prawda, eks-prezydent Ukrainy tradycyjnie dla siebie spóźnił się — tym razem na 45 minut. Przez to ceremonia odkrycia też opóźniła się.

W całości na festiwalu zostaną pokazane ponad 600 filmów w 7 kinach. W ofercie jest tylko kilka filmów, w których byli zaangażowani ukraińscy aktorzy czy reżyserowie, reszta – zagraniczne produkcje.

42 Międzynarodowy Festiwal filmowy „Molodist” będzie trwał z 20 po 28 października.

Redakcja

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code