Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » W Kijowie po raz drugi zainaugurowano konkurs piosenki Eurowizja

W Kijowie po raz drugi zainaugurowano konkurs piosenki Eurowizja

Eurowizja 2017 – Kasia Moś; Eurovision Song Contest

W stolicy Ukrainy 7 maja zainaugurowano 62. konkurs piosenki Eurowizja 2017. Po zwycięstwie Jamali zaszczyt jego zorganizowania przypadł Ukrainie. W tegorocznej edycji uczestniczą 42 kraje, przeważnie z Europy, ale są zespoły i soliści także z Izraela i Australii.

Gości na 265-metrowym czerwonym „wybiegu” witali żona ukraińskiego prezydenta Maryna Poroszenko, mer Kijowa Witalij Kliczko i zwyciężczynie poprzednich edycji konkursu z Ukrainy – Rusłana (2004) i Jamala (2016).

Przesłuchania konkursowe rozpoczną się 9 maja w kijowskim Międzynarodowym Centrum Wystawienniczym. Zbudowano tam scenę o powierzchni 350 metrów kwadratowych.. Zwycięzcę tegorocznej Eurowizji poznamy w najbliższą sobotę.

Reprezentantka Polski 29-letnia Kasia Moś z utworem „Flashlight” będzie reprezentowała Polskę w 62. Konkursie Piosenki Eurowizji organizowanym w Kijowie. Ona razem z innymi uczestnikami zaprezentowała się na czerwonym dywanie podczas oficjalnej ceremonii otwarcia Eurowizji 2017 przed Pałacem Maryjskim.

Słowo Polskie, 08.09.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code