Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » W Kijowie odbył się okręgowy etap OLiJP

W Kijowie odbył się okręgowy etap OLiJP

W sobotę 9 lutego w Szkole nr 92 w Kijowie odbył się etap okręgowy Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.

Zawody w Kijowie zorganizował Wydział Konsularny Ambasady RP w Kijowie wraz z „Domem Polskim” kierowanym przez Panią Dyrektor Marię Siwko. Z ramienia Ambasady RP w Kijowie w komisji zawodów okręgowych zasiadała III sekretarz Iga Kaca.

W tegorocznym konkursie udział wzięło 17 uczniów z Kijowskiego Okręgu Konsularnego. Uczestnicy mieli okazję zmierzyć się z zadaniami sprawdzającymi ich znajomość polskiej gramatyki, ortografii oraz literatury. Osoby, które uzyskały największą liczbę punktów z części pisemnej zawodów zaprezentowały się komisji w trakcie ustnego etapu konkursu.

Najlepsza spośród uczestników okazała się Zofia Popławska i wraz z Walerią Kirakowską weźmie ona udział w ogólnoukraińskim etapie Olimpiady, który odbędzie się w marcu w Kijowie.

Tegoroczne zawody to już XLIX edycja Olimpiady Literatury i Języka Polskiego organizowanej jest przez Instytut Badań Literackich PAN w Warszawie. Konkurs cieszy się dużą popularnością w Polsce i za granicą, uczestniczy w nim młodzież m.in. z Białorusi, Litwy, Łotwy, Słowacji i Ukrainy.

Najlepsi spośród uczestników wezmą udział w Finale Międzynarodowej Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, który organizowany jest w Polsce, a jego laureaci otrzymają przepustki na studia polonistyczne oraz stypendia.

Słowo Polskie na podstawie informacji Ambasady RP w Kijowie, 17 lutego 2019 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code