Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » W Kijowie obradowali członkowie zarządu Związku Polaków na Ukrainie

W Kijowie obradowali członkowie zarządu Związku Polaków na Ukrainie

26 listopada w kijowskim hotelu „Floryda” odbyło się spotkanie członków zarządu organizacji społecznej Związek Polaków na Ukrainie, zrzeszającej ponad 100 mniejszych polskich stowarzyszeń na terenie całej Ukrainy.

Obrady poprzedziły warsztaty dla prezesów organizacji polskich, mające na celu podwyższenie poziomu kompetencji liderów środowiska polskiego. Po warsztatach członkowie zarządu skupili się na omówieniu programu działalności na rok 2018, sprawach bieżących oraz udziału organizacji w obchodach 200. rocznicy urodzin kompozytora Stanisława Moniuszki, które przypadną na rok 2019.

Prezes ZPU Antoni Stefanowicz podkreślił, że od stycznia 2018 r. nie będą wystawiane opinie na Kartę Polaka, nie wypełnione według ustalonego wzorca na stronie z-p-u.org z zaznaczeniem daty początku członkostwa w organizacji społecznej, Wiktoria Laskowska-Szczur z Żytomierza wspomniała o inicjatywach Żytomierskiego Obwodowego Związku Polaków, Stefan Wieloch poinformował o inicjatywie obchodów na Ukrainie w 2019 roku 200. rocznicy urodzin polskiego kompozytora Stanisława Moniuszki.

Poza tym na spotkaniu rozmawiano o potrzebie stworzenia długofalowej Strategii rozwoju Związku Polaków na Ukrainie i głębszej analizie sytuacji i potrzeb polskiej mniejszości w tym kraju.

Słowo Polskie, 28.11.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code